BeLove Logo

Stwórzmy razem piękną historię...

Rozmowa z wizażystką ślubną

O makijażu ślubnym z wizażystką Aleksandrą Michniewicz (Perfecto).

Tajemnicą niezapomnianego ślubu jest harmonia pomiędzy każdym elementem ceremonii, a jednym z najważniejszych aspektów, który sprawia, że każda Panna Młoda zabłyśnie tego wyjątkowego dnia, jest perfekcyjny makijaż ślubny. Dzisiaj zapraszam Was na kulisy ślubnego piękna, a konkretnie na rozmowę z wizażystką ślubną Aleksandrą Michniewicz z Łobza. Odkryjemy razem tajniki, inspiracje i porady, które pomogą Wam poczuć się pewnie i olśniewająco w tak ważnym dla was dniu.


aleksandra michniewicz lobez 1 |

WIZAŻYStKA ŚLUBNA

Aleksandra Michniewicz

Nazywam się Aleksandra Michniewicz i zajmuje się wizażem. Zanim zajęłam się makijażem Panien Młodych odbyłam liczne szkolenia u topowych makijażystek takich jak: Nikola Maluje, Agnieszka Noska czy Aleksandra Kołodziejczyk.


W mojej ofercie znajdziesz ślubne pakiety dojazdowe, jak również makijaż ślubny na miejscu w moim salonie. Zapraszam Cię do odwiedzenia mojej strony na Instagramie (perfecto a_m) lub na Facebooku (Perfecto Aleksandra Michniewicz).

Kontakt:

Rozmowa z wizażystką ślubną Aleksandrą Michniewicz – Perfecto

Jak zaczęłaś swoją przygodę z wizażem ślubnym i co skłoniło Cię do specjalizacji w tej dziedzinie?

Do pracy w przygotowaniach ślubnych skłoniła mnie pasja do makijażu. Początkowo malowałam tylko Panie na różne okazje, ale z czasem coraz częściej Panny Młode powierzały swój wizerunek w moje ręce.

Czym powinna kierować się Panna Młoda wybierając wizażystkę ślubną?

Panna Młoda powinna przede wszystkim obejrzeć prace wizażystki. Nie tylko te pięknie obrobione zdjęcia modelek, ale także te zwykłych kobiet i najlepiej jak oglądamy je na żywo. Jeśli nie ma możliwości zobaczenia jak wyglądają realne prace makijażystki, warto przed wyborem i rezerwacją swojego terminu umówić się na makijaż. Pamiętajmy, że w większości zdjęcia wrzucane na media społecznościowe są poddane obróbce fotograficznej co często bardzo mija się z autentycznością wykonanego makijażu.

Jakie są najczęstsze wyzwania, z jakimi spotykasz się podczas tworzenia makijażu ślubnego dla różnych typów skóry?

Najtrudniejsze w makijażu ślubnym jest praca z bardzo zestresowaną Panną Młodą, która kilka dni przed ślubem zapomnienia o nawodnieniu i odpowiednim śnie. Jeśli chodzi o skórę to wymagam aby Panna Młoda pojawiła się na próbie ślubnej, aby w tym najważniejszym dniu nie było niespodzianek 🙂

aleksandra michniewicz lobez 9 |

Czy masz ulubiony styl makijażu ślubnego, który najbardziej lubisz tworzyć, czy może dostosowujesz się do indywidualnych preferencji klientów?

Makijaż ślubny powinien być uszyty na miarę dla klientki. Każda ma inną urodę inne dodatki ślubne czy kolory przewodnie wesela. Najważniejsze jest aby Panna Młoda czuła się komfortowo i wyjątkowo.

Czego unikać przed ślubem aby w tym dniu wyglądać perfekcyjnie?

Bardzo często tuż przed ślubem Panna Młoda decyduje się na różne zabiegi, których wcześniej nie wykonywała. Warto jednak pamiętać,że jeśli nie znamy reakcji naszej skóry to zamiast poprawić nasz wygląd możemy tylko go pogorszyć. Jako przykład podam tutaj nadmierne korzystanie z solarium lub słońca tuż przed ślubem. Nie ma nic gorszego niż czerwona skóra twarzy i dekoltu. Jako alternatywę polecam tutaj skorzystać z opalania natryskowego, które daje nam równą i piękną opaleniznę bez podrażnień. (Jest bezpieczne nawet dla kobiet w ciąży)

Jakie porady mogłabyś dać przyszłym pannom młodym dotyczące przygotowań do sesji makijażu ślubnego?

Uważam, że przy sesji ślubnej  bardzo ważne jest aby zadbać zarówno o fryzurę jak i makijaż. Zdjęcia pozostają z nami na zawsze tworząc pamiątkę i warto jest zadbać o swój wizerunek. Pozostałe wskazówki pozostawiam fotografowi 🙂

Czy makijaż próbny jest konieczny?

Oczywiście. Uważam, że makijaż próbny przed ślubem jest niezbędny. Pamiętaj, że na nas jako wizażystkach spoczywa bardzo duża odpowiedzialność alby w dniu ślubu wszystko poszło zgodnie z planem. Zależy nam abyś była w 100% zadowolona i przekonana że makijaż utrzyma się prawidłowo przez całą noc. Dodatkowo po próbie ślubnej jesteśmy w stanie nanieść jakieś poprawki zmienić kolor pomadki, długość rzęs czy ilość różu na policzkach. Kiedy decydujesz się na pakiet ślubny jesteśmy ograniczone czasowo, a także zależy nam abyś się nie stresowała dodatkowo 🙂

Czy współpracujesz z fryzjerami i stylistami, aby stworzyć spójny wygląd dla panny młodej w dniu ślubu?

Oczywiście, współpraca makijażystki i stylistki fryzur jest bardzo ważna. Osobiście nie współpracuję z jedną fryzjerką, ale bardzo często polecam moim klientkom zaufane Panie, mając pewność, że będą zadowolone.

aleksandra michniewicz lobez 10 |

Jakie trendy w makijażu ślubnym obserwujesz obecnie i jak starasz się wkomponować je w swoją pracę?

Branża kosmetyczna dynamicznie się rozwija. Mam swoich ulubionych wizażystów z całej Polski, od których czerpię inspirację, i cały czas szkolę się, aby pogłębiać tajniki makijażu. Jeśli chodzi o trendy, każda wizażystka ma swoją własną specyfikę pracy. Nie ma złotego środka, który będzie pasował każdej Pannie Młodej, zwłaszcza że obserwujemy na mediach społecznościowych piękne prace sławnych makijażystek, ale to efekt kilku godzin pracy, na modelkach i po solidnej sesji obróbki.

Jak dbasz o to, aby makijaż wyglądał świetnie zarówno na żywo, jak i na zdjęciach, które z pewnością będą wykonywane podczas ślubu?

Przed każdym ślubem wysyłam Pannie Młodej małą instrukcję, jak zadbać o skórę, aby w dniu ślubu wyglądała pięknie. Mam swoje ulubione produkty, które nigdy mnie nie zawodzą. Oczywiście, uwielbiam towarzyszyć parze młodej w tak wyjątkowym dniu. Za każdym razem czuję się wyróżniona, że to właśnie mnie wybierają. Wspaniałe jest widzieć zachwyt na twarzy Panny Młodej, druhen, pana Młodego, kiedy kończę swoją pracę. To dla mnie niesamowite uczucie, i utrzymuję kontakt z Paniami Młodymi także po ślubie 🙂

Galeria makijaży ślubnych

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *