BeLove Logo

Stwórzmy razem piękną historię...

Najlepszy DJ na wesele

DJ czy zespół muzyczny na Waszym weselu? Którego DJ'a mogę Wam polecić? Na te i inne pytania przeczytacie w tym artykule.

NAJLEPSZY DJ NA WESELE

Wybór najlepszej oprawy muzycznej na własne wesele to jeden z najtrudniejszych wyborów przed którym staje Para Młoda. To od DJ-a w największej mierze zależy zabawa weselna.

Zapraszam także do poprzedniego wpisu na blogu, w którym opisałem najlepsze sale weselne w województwie zachodniopomorskim

DJ CZY ZESPÓŁ MUZYCZNY NA WESELE?

Bardzo często Pary Młode stoją przed nie lada dylematem… DJ czy zespół muzyczny z muzyką na żywo na nasze wesele? Kto sprawdzi się najlepiej? Z kim nasi goście weselni będą bawić się do białego rana? Jakie zalety płyną z wynajęcia DJ-a a jakie z zespołu? Na te i inne pytania postaram się krótko i zwięźle odpowiedzieć.

REPERTURAR PODCZAS ZABAWY WESELNEJ

DJ posiada w swoim repertuarze zdecydowanie więcej utworów niż zespół grający muzykę na żywo. Dzięki bogatej palecie muzycznej jest w stanie zagwarantować repertuar, który w szczególności przypadnie młodszym gościom weselnym, nienastawiającym się na tradycyjną muzykę. Na playliście DJ-a mogą znajdować się najnowsze i popularne utwory obecnie grane w Internecie, radiu i telewizji. Kolejną zaletą wyboru DJ-a jest możliwość zagrania dowolnej piosenki na życzenie, którą np. chcemy zadedykować swojej drugiej połowie.

Zespół muzyczny przypadnie w szczególności gościom doceniającym magię tradycyjnej muzyki na żywo. Kapela coverowa uświetni wesele dzięki znanym i lubianym hitom, które grane na żywo przywołują wspomnienia i nadają imprezie swoistego klimatu i większej rangi. Zespołowi muzycznemu zdecydowanie łatwiej nawiązać żywą relację z gośćmi, stworzyć z nimi więź podczas zabawy. Chociaż znam wielu DJ-ów, którzy równie dobrze integrują się z gośćmi wychodząc na parkiet bawiąc się razem z nimi.

CENA USŁUG DJ

Wynajęcie DJ-a na wesele jest zdecydowanie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż wynajęcie kilkuosobowego zespołu muzycznego. Należy pamiętać, że w przypadku wyboru kapeli weselnej, oprócz opłaty za samą usługę dochodzi opłata za miejsca przy stoliku i miejsca noclegowe dla każdego muzyka. W przypadku wyboru DJ-a opłata dotyczy tylko jednej osoby. Cena za usługi DJ-a i orkiestry są bardzo różne, a czynnikiem kształtującym cenę ma chociażby:

 • ranga i doświadczenie DJ-a / muzyka,
 • sprzęt (jakość oświetlenia, ilość głośników),
 • dodatkowe atrakcje (np. ciężki dym, użyte rekwizyty),
 • długość pracy,
 • opcja z poprawinami lub bez.

NAJLEPSZY DJ – JAKI POWINIEN BYĆ?

DJ weselny to zdecydowanie najważniejsza postać, która ma realny wpływ nie tylko na zabawę taneczną, ale na całą atmosferę podczas wesela. Nieumiejętnie dobrany repertuar i zła organizacja pracy DJ-a potrafi zepsuć najdokładniej zaplanowaną imprezę. Po latach goście weselni nie będą wspominać wystroju sali czy pysznego menu tak jak zabawy na parkiecie do białego rana.

Najlepszy DJ weselny – jaki powinien być? Czym musi się charakteryzować? Czym się kierować podczas wyboru DJ-a na swoje wesele?

Jaki powinien być DJ?

 • DJ musi posiadać odpowiedni repertuar:

Dobry DJ powinien wsłuchać się w potrzeby i życzenia Pary Młodej i znać jej preferencje. Dobrze jeśli zna ulubione utwory nowożeńców, a także wie, w którym momencie i jaką muzykę włączyć, aby goście weselni wstali od stołów, ruszyli tłumnie w stronę parkietu i długo z niego nie schodzili.

 • DJ powinien zachowywać się profesjonalnie:

Kontrolować każdą sytuację, która może się pojawić i odpowiednio na nią reagować. Powinien współpracować z innymi usługodawcami (fotografem, kamerzystą, drink barem) a także obsługą sali weselnej utrzymując harmonogram, przebieg i płynność uroczystości weselnej.

 • DJ powinien angażować gości weselnych:

DJ jako prawdziwy mistrz ceremonii powinien sprawiać wrażenie zdecydowanego i zaangażowanego. Pozytywna aparycja, komunikatywność i świetne pomysły pomogą w nawiązaniu więzi z weselnikami, którzy poczują się swobodniej na parkiecie.

 • Sprzęt też jest ważny:

DJ powinien dysponować odpowiednim sprzętem tj. nagłośnienie czy oświetlenie. Nie ma nic gorszego na imprezie niż niewyraźny, cichy lub buczący dźwięk wydobywający się ze starych głośników. Natomiast odpowiednie oświetlenie nie tylko poprawi wygląd i klimat sali weselnej, ale także pomoże fotografowi wykonać przepiękne zdjęcia np. pod światło. Dobry sprzęt to także mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia usterek podczas wesela. Dużym plusem jest posiadanie przez DJ-a ciężkiego dymu, który może nadać baśniowego i magicznego charakteru podczas pierwszego tańca Pary Młodej.

GDZIE I KIEDY SZUKAĆ DJ-A WESELNEGO?

Dobrego DJ-a powinniśmy szukać minimum rok przed terminem ślubu, a w miesiącach maj-wrzesień nawet dwa, trzy lata przed terminem. Szukanie polecanego DJ-a kilka miesięcy przed ślubem jest zwykle naiwne i nieskuteczne gdyż ci najlepsi DJ-e mają zarezerwowane terminy nawet dwa lata do przodu.

Jak i gdzie szukać DJ-a na wesele?

Najlepszym i najskuteczniejszym sposobem jest udział w imprezie, na której gra DJ. Obserwacja DJ-a na żywo, jego repertuaru, energii, pomysłów podczas zabawy np. oczepin, a co najważniejsze zabawy na parkiecie i zadowolenia gości weselnych powinno dać najtrafniejszą odpowiedź.

Innym sposobem i także skutecznym jest to polecenie przez znajomego. Nie zawsze możemy czynnie uczestniczyć w imprezie, na której gra dany DJ, ale możemy dopytać znajomych, którzy w tej zabawie brali udział.

W Internecie jest wiele miejsc w których ogłaszają się DJ-e weselni. Jest to np. strona internetowa DJ-a, Fanpage na Facebooku, Instagram, fora internetowe a także portale ślubne tj. Wesele z klasąWeddingPlanujemy wesele i wiele innych.

O CO ZAPYTAĆ DJ-A WESELNEGO?

 • W jakim stylu muzycznym się specjalizuje? Jaki posiada repertuar?

Dobór odpowiedniej muzyki to połowa sukcesu udanej imprezy. Warto ustalić z DJ-em repertuar, a jeśli to możliwe ustalić playlistę utworów, które będą grane na imprezie. Można zdać się na doświadczenie DJ-a i dać mu „wolną rękę” co najczęściej okazuje się najlepszym rozwiązaniem. Dobry DJ jest także dobrym obserwatorem – potrafi zmienić rodzaj i tempo muzyki w adekwatnym momencie, a także dostosuje repertuar do stylu wesela, wieku gości i ich preferencji.

 • Jakie ma doświadczenie w prowadzeniu tego typu imprez?

Doświadczony DJ to zazwyczaj polecany DJ. Doświadczenie DJ to jego największy skarb. Im większa liczba udanych wesel przez DJ-a tym większa szansa na to, że DJ wykona swoją pracę tak jak sobie to wymarzyliśmy, a goście zapamiętają Wasze wesele na długie lata.

 • Jakie referencje posiada DJ?

Dobrym pomysłem jest poproszenie DJ-a o przedstawienie referencji wydanych przez osoby, które z nim współpracowały, takie opinie można zazwyczaj znaleźć w recenzjach na Facebooku lub Google, a także portalach weselnych. Lepszym pomysłem jest poproszenie DJ-a o przedstawienie nagrań, filmików z zabaw prowadzonej przez niego. Mimo wszystko uważam, że najlepszym sprawdzeniem umiejętności DJ jest uczestniczenie w prowadzonej przez niego imprezie np. na weselu znajomego, na którym grał.

 • Jakim sprzętem będzie dysponował DJ podczas Waszego wesela?

Tak jak pisałem wyżej sprzęt to najważniejsze narzędzie DJ-a, a jego jakość ma decydujący wpływ na jakość dźwięku oraz oprawy wizualnej. DJ powinien określić w dość ogólny sposób jakim sprzętem będzie dysponował na Waszym weselu. Nie na miejscu (chociaż spotykaną) jest sytuacja, kiedy DJ nie angażuje się dostatecznie i zabiera tylko małą część sprzętu, którym dysponuje. Należy pamiętać, że niektóre usługi sprzętowe są dodatkowo płatne (np. ciężki dym).

 • Ile wynosi cena za usługę, a także cena za zadatek?

Warto na samym początku zapytać o wynagrodzenie za usługę oraz kwotę zadatku. Powinniśmy być pewni, że oprócz ustalonej kwoty nie ma innych, ukrytych opłat. Należy także zapytać o konsekwencje niewywiązania się z umowy, przełożenia terminu wesela lub rezygnacji z usługi po podpisaniu umowy.

POLECANI DJ-e WESELNI

Podczas 12 letniej pracy jako fotograf ślubny poznałem wielu DJ-ów. Niektórzy zapadli mi szczególnie w pamięć dlatego, że podczas pracy okazali się bardzo profesjonalni, a zabawa na parkiecie (co najważniejsze) była wyjątkowa i ponadprzeciętna. Przedstawieni DJ-e to gwarancja udanej zabawy, świetnego dźwięku, repertuaru i oświetlenia. Lista jest subiektywna, a kolejność jest przypadkowa.

1. DJ LUKAS ŁUKASZ WŁODEK

Łukasz to człowiek orkiestra. Bez względu czy występuje sam jako DJ czy razem ze swoim zespołem. DJ Lukas specjalizuje się w artystycznej oprawie wesel i imprez okolicznościowych. Prawdziwy pasjonat i znawca muzyki. Założyciel szkoły muzycznej. Gra na kilku instrumentach i wykorzystuje tę umiejętność podczas imprezy co zawsze robi ogromne wrażenie. Jako prezenter prowadzi imprezy z dużą kulturą, klasą i luzem. Świetne pomysły i mnóstwo śmiechu podczas zabawy oczepinowej. Z całą pewnością polecam.

www.lukasdj.pl

DJ Lukas - Łukasz Włodek.

foto: www.jarekrudnicki.pl


2. DJ KAPITAN KACPER MOROZ

Kacpra śmiało można nazwać ambasadorem muzycznym w Młynie nad Starą Regą gdyż bardzo często można go tu spotkać. DJ, prezenter muzyczny, animator.
DJ Kapitan zachęca Gości do zabawy, tańczy i bawi się razem z nimi. Rozgrzewa całą salę weselną do czerwoności poprzez swoje autorskie zabawy i animacje. Wieloletnie doświadczenie w branży muzycznej, doskonałe wyczucie stylu i oczekiwań, znajomość najnowszych trendów dają gwarancję najwyższej jakości i niezapomnianej imprezy. Setki pozywanych opinii nie pozostawiają wątpliwości.

www.djkapitan.pl

DJ Kapi - DJ Kapitan Kacper Moroz

foto: www.jarekrudnicki.pl


3. DJ BIBI DAMIAN BEŁCZYKOWSKI

DJ Bibi jak sam o sobie mówi to geek sprzętowy, który co chwilę zmienia i unowocześnia swoje atelier muzyczne, aby dać Gościom jeszcze więcej satysfakcji podczas zabawy. Dobra, pozytywna energia, bogaty scenariusz imprezy, świetny repertuar muzyczny i szybka reakcja na to co dzieje się na parkiecie sprawiają, że zabawa prowadzona przez Damiana pozostanie na długo we wspomnieniach. DJ Bibi specjalizuje się nie tylko w weselach, ale we wszystkich imprezach okolicznościowych. Impreza prowadzona przez Damiana ma jedną zasadniczą wadę, którą dostrzegą fotografowie… na parkiecie ciężko utrzymać stabilnie aparat!

DJ Bibi

DJ Bibi Damian Bełczykowski

foto: www.jarekrudnicki.pl


4. DJ CREATIVE SEBASTIAN PĄCZKOWSKI

DJ Creative to gwarancja udanej imprezy. Dobór świetna muzyki, wrażliwość na potrzeby klienta, prezencja to cechy, które wyróżniają Sebastiana. Wesela, które miałem okazję fotografować i które były obsługiwane muzycznie przez DJ Creative były zawsze imprezami z wielką mocą, energią i niezapomnianymi wrażeniami.

www.dj-paczkowski.pl

Najlepszy DJ na wesele

foto: www.jarekrudnicki.pl


5. DJ KRISC KRZYSZTOF CABANEK

Szalony za konsolą. Wulkan dobrej, pozywanej energii, która już od pierwszego utworu przenika przez Gości weselnych i zatrzymuje się do samego końca imprezy. Różnorodny repertuar muzyczny, niebanalne oczepiny, dobry kontakt z uczestnikami imprezy i ogromne doświadczenie dają gwarancję świetnej zabawy. To się ceni. To się poleca!

www.djkrisc.pl

DJ Krisc Krzysztof Cabanek

foto: www.jarekrudnicki.pl


6. DJ JAREK KOWALSKI

Jarka poznałem na weselu Anastazji i Maćka w Starej Rzeźni w Szczecinie. Zgodnie z sugestią Pary Młodej podczas imprezy zabrakło muzyki z nurtu disco polo. Pomimo to cała sala szalała podczas każdego bloku tanecznego. Goście nie schodzili z parkietu. Dawno nie widziałem tak roztańczonych i zadowolonych z muzyki Gości weselnych. Stąd moje polecenie!

www.jarek-kowalski.pl

DJ Jarek Kowalski

foto: www.jarekrudnicki.pl


7. DJ’s GROUP MARCIN WOŹNICKI

Wulkanolodzy są zgodni z teorią, że gdyby Marcin był wulkanem – wybuchałby codziennie. Astrofizycy twierdzą, że słońce zbliża się do ziemi bo czerpie energię od Marcina… a tak na poważnie. Niewyczerpujące pokłady energii na parkiecie, ponadprzeciętna umiejętność angażowania i integrowania gości weselnych do zabawy za pomocą oryginalnych pomysłów. Radiowy głos, radiowe doświadczenie. DJ’s Groups Marcin Woźnicki to także oprawa audio-wizualna na najwyższym poziomie. Świetna współpraca z fotografem i bardzo duże doświadczenie.

O Marcinie w branży ślubnej słyszał już chyba każdy. A jeśli nie słyszał to właśnie przeczytał:) Zdecydowanie polecam!

www.marcinwoznicki.pl

DJ Marcin Woźnicki

8. DJ NESTER ANDRZEJ NESTOROWICZ

DJ Nester jak sam mówi „pracuje inaczej” i rzeczywiście było inaczej. Już od samego początku wesela ogromna energia i szaleńczy taniec weselników. Obawiałem się czy goście wytrzymają takie tempo do północy. Zadowoleni goście podchodzą (w środku wesela) i dziękują za świetną imprezę pomimo, że to jeszcze nie koniec. Dobre wyczucie muzyki, doskonały kontakt z gośćmi, poczucie humoru i super nastawienie to, to co wyróżnia DJ-a Nestera. Ponadto (co dla mnie ważne) dobra współpraca z fotografem. Jeśli lubicie żywiołową muzykę, pełen parkiet gości i mało przerw to jak najbardziej polecam!

https://www.facebook.com/djwodzirejnesterpolska

DJ Nester Andrzej Nesterowicz

foto: www.jarekrudnicki.pl


9. DJ ADAMSKI ADAM CZERNIEJ

DJ Adamski to kolejna osoba ze świata muzyki, którą szczerze mogę polecić na wasze wesele. Duże doświadczenie muzyczne, znajomość starych hitów jak i nowej muzyki oraz dobra prezencja gwarantuje udaną zabawę. DJ Adamski pochodzi ze Szczecina, ale pracuje w całym województwie zachodniopomorskim.

www.djadamski.pl

DJ Adamski

foto: www.jarekrudnicki.pl


10. DJ MIKO WOJCIECH MIKOŁAJCZAK

Wojtek to bardzo energiczny i charyzmatyczny DJ, który nie tylko stoi za konsolą, ale potrafi wskoczyć na parkiet i bawić się razem z gośćmi. Prowadzi imprezy w wesoły i humorystyczny sposób. W trakcie wesela przebiera się (np. jak na poniższym zdjęciu) w zależności od sytuacji. Z DJ-em Miko poznaliśmy się na weselu Olgi i Michała. Świetna współpraca ułatwiła mi wykonaniu wielu pięknych zdjęć!

DJ Miko

DJ Miko Wojciech Mikołajczak

foto: www.jarekrudnicki.pl


11. DJ SIMON

DJ Simon to synonim świetnej zabawy, dobrego repertuaru, wyczucia i niebanalnych zabaw pomiędzy tańcami. Dobre nagłośnienie, świetne oświetlenie i dobra kultura pracy. Goście na którym grał Szymon, a ja miałem przyjemność fotografować wytańczyli się wyśmienicie.

DJ Simon

DJ Simon Czaplinek

foto: www.jarekrudnicki.pl


12. DJ SZEWCZYK

DJ Szewczyk jak sam o sobie pisze „Grałem już na dziesiątkach wesel i po niemal każdym ludzie podchodzili do mnie i dziękowali za wspaniałą zabawę. Gram muzykę z każdych lat i dla każdego”. Jako fotograf ślubny, który współpracował z Pawłem jestem w stanie w to uwierzyć. Zabawa weselna, którą prowadził DJ Simon to mieszanka najlepszej muzyki z najróżniejszych gatunków wybrana w odpowiednim momencie. DJ Szewczyk dysponuję bardzo dobrym oświetleniem, które nadaje świetny klimat całej sali.

DJ Szewczyk

DJ Szewczyk DJ na wesele |

foto: www.jarekrudnicki.pl


13. DJ CZAKI & FAMUL

Kreatywni DJ-e ze Stargardu. Idealnie rozkręcili wesele Patrycji i Pawła na którym byłem fotografem. Świetna współpraca z fotografem co dla mnie jest bardzo istotne i znacznie ułatwia pracę. Ciekawe pomysły, dobre nagłośnienie. Dają z siebie dużo energii. Widać, że lubią to co robią a pasja do pracy jest najważniejsza.

DJ Czaki & Famul

DJ Czaki i Famul

foto: www.jarekrudnicki.pl


14. DJ SKINNY

To co zrobił Marcin na weselu Sandry i Roberta było istnym szaleństwem! DJ Skinny to prawdziwy magik na parkiecie. Jego umiejętności, energia i kreatywność sprawiły, że wesele było absolutnym hitem, a ja miałem wiele świetnych kadrów do uchwycenia w czasie zabawy. Super nagłośnienie i oprawa wizualna. Świetny ciężki dym podczas pierwszego tańca. Muzyka na żywo (skrzypce). I pogadać można w czasie przerwy. Absolutnie polecam!

DJ Skinny

DJ Czaki i Famul

foto: www.jarekrudnicki.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *