fbpx
BeLove - Fotografia Ślubna

FAQ - PYTANIA DO FOTOGRAFA

Najczęściej zadawane pytania.

Jeżeli na Twoje pytanie nie ma odpowiedzi – napisz, zadzwoń chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

Najczęściej pracuję w województwie zachodniopomorskim. Jednak nie ma dla mnie barier w postaci odległości.  W przypadku propozycji współpracy z dalszych zakamarków Polski zawsze je rozważam. Ślub czy sesja zdjęciowa za granicą także nie stanowi problemu – jednak wtedy dochodzą koszty logistyczne (ceny biletów, zakwaterowania, itp.).

Jak najbardziej! Sesja narzeczeńska to doskonały pomysł do którego zawsze zachęcam. Dlaczego? Jest to super czas dla nas, aby się poznać i „oswoić” ze sobą i aparatem, ale przede wszystkim super pamiątka, którą można wykorzystać np. na weselu do stworzenia prezentacji ze zdjęć lub jako pamiątka dla rodziców.

Jestem z Wami od początku przygotowań do końca oczepin. W przypadku wyboru pakietu Platynowego zostanę z Wami dodatkową godzinę dłużej.

Zdarza się, że po godz. 1.00 impreza rozkręca się jeszcze bardziej. Dlatego jeżeli chcecie abym został z Wami dłużej niż uzgodniliśmy to w umowie… nie ma problemu. Koszt każdej dodatkowej godziny to 200zł.

Pobieram 50% zadatku po podpisaniu umowy. Reszta kwoty za wykonanie zlecenia pobierana jest na sam koniec czyli kiedy otrzymacie ode mnie wszystkie produkty, które były zawarte w umowie (np. zdjęcia, fotoalbum, pendrive, itp.).

Podczas zlecenia korzystam z dwóch wysokiej jakości aparatów, które zapisują zdjęcia na dwóch kartach jednocześnie (m.in. na trwałych kartach XQD). Dodatkowo w trakcie wykonywania zdjęć aparat poprzez sygnał Wi-Fi przesyła kopię zdjęć na kartę pamięci telefonu. Po powrocie wykonuję kopię zdjęć na trzech dyskach:

  • Dysk komputera stacjonarnego, którego używam do pracy.
  • Specjalistyczny dysk zewnętrzny do tworzenia kopii.
  • Dysk online.

Bezpieczeństwo danych jest dla mnie priorytetem i zwracam na nie ogromną uwagę.

To zależy od ilości pracy, którą muszę wykonać. W umowie jest zapis, że zdjęcia ślubne otrzymacie max. 45 dni po wykonaniu sesji zdjęciowej. Najczęściej jest to  ok 30 dni.

Oczywiście! Jest to bardzo ważne. Kilka dni przed ślubem spotkamy się w kawiarni lub porozmawiamy przez komunikator (messenger, skype) i ustalimy wszystkie najważniejsze szczegóły. Podczas rozmowy odpowiem na Wasze pytania, rozwieje wszystkie wątpliwości, a także opowiem na co zwrócić uwagę w tym wyjątkowym dniu. Dopniemy wszystko na ostatni guzik!

Jasne! Każda Para, która  kontaktuje się ze mną ma założony folder na poczcie elektronicznej. Większość korespondencji odbywa się poprzez e-mail lub telefon. Wszystkie dokumenty (w tym podpisana umowa i umowa wstępna) przesyłane są poprzez e-mail.

Tak. Mogę nieuzupełnioną umowę przesłać pocztą elektroniczną w celu zapoznania się z umową przed podjęciem decyzji o współpracy.

Zgodnie z prawem możecie rozwiązać umowę w ciągu 14 dni bez podania przyczyny w sytuacji kiedy umowa była podpisana poza siedzibą firmy. W przypadku rozwiązania umowy po tym czasie, zadatek nie zostanie zwrócony.

Oczywiście, że nie. Podczas wesela używam lamp wyzwalanych zdalnie. W zależności od sytuacji i zakładanego efektu korzystam do 6 lamp błyskowych.

Zdecydowana większość zdjęć będzie kolorowa. Zdjęcia czarno-białe będą stanowić maksymalnie 5% całego materiału.

Uwielbiam pełne emocji, naturalne i prawdziwe kadry. Podczas zdjęć nie będziemy nic reżyserować ani udawać. Moje fotografie mają swój indywidualny charakter. Nazywam go efektem filmowym.

Jak najbardziej! Jest to nierozłączny element fotograficzny każdego wesela. W trakcie przerwy (najczęściej) zapraszam wszystkich Gości na zdjęcie grupowe. Oprócz zdjęcia grupowego wykonamy zdjęcia w przeróżnych ustawieniach, np.:

  • Zdjęcia z rodzicami, świadkami, dziadkami i innymi Gośćmi.
  • Zdjęcia z rodziną Pani Młodej / Pana Młodego oraz zdjęcie całej rodziny.
  • Same Panie / sami Panowie (wesołe zdjęcia)

Oraz wszystkie inne zdjęcia jakie nam przyjdą do głowy.

Zawsze staram się, aby wszyscy Goście znaleźli się na fotografiach. Podczas ślubu wykonuję zdjęcia nie tylko Parze Młodej, ale także wszystkim uczestnikom ślubu, nawet tym siedzącym w ostatniej ławce.

W trakcie wesela dbam o to aby każdy z Gości miał zdjęcie podczas zabawy. Nie wykonuję zdjęć podczas rozmów Gości czy spożywania posiłków, ale już podczas toastów tak!

Sesję zdjęciową najlepiej wykonać do 30 dni po ślubie, ale można później (maksymalnie rok po ślubie). Wspólnie ustalamy datę sesji, która pasuje mi jak i Wam.

Zawsze zachowuje standardy estetyki i nie wyróżniam się w tłumie dostosowując swój ubiór do powagi sytuacji. Podczas pracy staję się niewidoczny i nie zwracam na siebie uwagi.

Nie ma takiej możliwości. Wszystkie zdjęcia zostają poddane postprodukcji (obróbka, kolorystyka, kadrowanie, retusz) zgodnie z moją wizją artystyczną. Wybierając mnie jako Waszego fotografa akceptujecie mój styl.

Oczywiście można. U mnie wszystko jest proste i transparentne – dla wygody zainteresowanych osób nie ukrywam cen na stronie internetowej. Pakiety to gotowe zestawy usług i produktów, które można dowolnie modyfikować. Cena zmodyfikowanego pakietu może wzrosnąć lub zmaleć.

Jest to zapis, który ustala, że zdjęć nie będzie mniej niż 600… jednak może być więcej!

Tak, do 3 dni po Ślubie otrzymacie 3 wybrane i obrobione zdjęcia, abyście mogli podzielić się nimi z rodziną, znajomymi czy pochwalić się na FB 🙂 Resztę zdjęć otrzymacie zgodnie z umową.

W umowie jest zapis, że z powodu odwołania ślubu i wesela z powodu Covid-19:

  • Zadatek zostanie zwrócony w 100% a umowa przestanie być ważna.
  • Istnieje możliwość bezpłatnej zmiany terminu ślub i wesela, natomiast dalsza część umowy pozostaje bez zmian.
  • Istieje możliwość zmiany zapisów umowy.
.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #e49497;}.cata-page-title, .cata-page-title .page-header-wrap {min-height: 250px; }.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-page-title .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#FFFFFF !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(https://jarekrudnicki.pl/wp-content/uploads/revslider/background_33.jpg); } #cata_custom_heading_kijppg54ir > h2, #cata_custom_heading_kijppg54ir > h2 a{padding-bottom:0;}